Header HRM, Payroll & Benefits EindejaarsEvent

Opleiding Praktijkdiploma
Loonadministratie (PDL)

Erkend diploma

Persoonlijke begeleiding
door ervaren docenten

Gericht op de praktijk

Wil jij doorgroeien tot salarisprofessional? 

Dan is de opleiding Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) een waardevolle investering. 


De PDL-opleiding bestaat uit drie modules, die ook los te volgen zijn.

✅ Loonheffingen (PDL LH)

Arbeidsrecht & Sociale Zekerheid (PDL ASZ) 

Personeel, Organisatie & Communicatie (PDL POC)

Elke module duurt 4 dagdelen en wordt afgesloten met een onafhankelijk examen. Je volgt de modules in willekeurige volgorde – op locatie of online –na afronding ontvang je het officiële Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL), erkend op NLQF-niveau 4 en geaccrediteerd door NIRPA. 

Voor wie is deze opleiding?

Deze module is geschikt voor iedereen met interesse voor wet- en regelgeving op de vakgebieden arbeidsrecht en sociale zekerheid. Denk aan:

✅ (Startende) salarisadministrateurs

✅ Medewerkers van P&O- en HR-afdelingen

✅ Financieel medewerkers

✅ Assistent-accountants

✅ Belastingadviseurs

✅ Geïnteresseerden zonder voorkennis die grip willen krijgen op loonvraagstukken

Of je nu werkt binnen een organisatie of als zelfstandige: de kennis die in deze module behandeld wordt is essentieel voor een correcte en betrouwbare loonadministratie.

Opleiding PDL

Na deze opleiding kun je

✅ Zelfstandig een volledige loonadministratie uitvoeren

✅ Complexe loonberekeningen maken en onderbouwen

✅ Wet- en regelgeving toepassen op salarisstroken

✅ Adviseren over loonkosten en arbeidsvoorwaarden

✅ Doorstromen naar functies als Payroll Specialist, HR Manager of Compensation & Benefits Consultant

Waarom kiezen voor de Praktijkopleiding
Loonadministratie bij Manager Up-to-date?

Docenten uit de praktijk

✔ Praktijkgericht leren van ervaren vakdocenten

✔ Kleine groepen en persoonlijke begeleiding

✔ Klassikaal en online mogelijk

✔ Hoog slagingspercentage (92%)

✔ 95% baangarantie na afronding

✔ Gemiddelde cursistenbeoordeling: 9,0

Onze aanpak is doelgericht, deskundig en afgestemd op jouw behoeften

Binnen het ruime aanbod van opleiders onderscheiden wij ons door een combinatie van kwaliteit, praktijkgerichtheid en persoonlijke aandacht.

Sterk praktijkgericht:
Onze docenten zijn professionals met jarenlange ervaring in het werkveld en brengen actuele praktijkkennis direct over op de deelnemers.

Persoonlijke begeleiding:
Het kleinschalig onderwijs biedt ruimte voor interactie, maatwerk en individuele aandacht. 

Professioneel en benaderbaar:
We bieden een toegankelijke leeromgeving waarin kwaliteit, duidelijkheid en vertrouwen centraal staan.

✅ Flexibele onderwijsvorm:
Kies voor klassikale bijeenkomsten of een online classroom. Afhankelijk van wat het beste past bij je leerstijl en agenda.

✅ Officiële erkenningen:
Deze opleiding is NLQF-niveau 4 geclassificeerd, NIRPA-geaccrediteerd en wordt geëxamineerd via de Associatie voor Examinering.

Wat je bij ons kunt verwachten? 

Docenten uit de praktijk die weten hoe het er écht aan toe gaat op de werkvloer. Lessen waarin theorie direct wordt vertaald naar toepasbare kennis. Én persoonlijke begeleiding die verder gaat dan alleen het lesmateriaal.

“Jarenlang heb ik met veel plezier diverse vakopleidingen bij Manager Up-to-date gevolgd en dit zal ik ook graag blijven doen. De opleidingen zijn zeer praktijkgericht, heel interactief en worden gegeven door goede docenten met veel praktijkervaring. Ook de goede locaties zijn makkelijk bereikbaar. Ik kan het iedereen aanbevelen.”

Tina van Bemmel - HR Payroll & Benefits bij van Bemmel HR Services

“Vlak voor de invoer van de Werkkostenregeling heb ik mijn eerste opleiding gevolgd bij Manager Up-to-date, PDL. Goede locatie, interactief en met veel voorbeelden uit de praktijk.


Daarna wilde ik mijn kennis verder verbreden en de complete Vakopleiding Payroll Services volgen. Hetzelfde enthousiasme en vakkundigheid kwam ook bij deze opleiding naar voren. De docenten voelden de groep aan, er waren mogelijkheden voor zowel avond als lessen overdag. Ook bleven ze checken of het duidelijk was, zo niet dan kreeg je aan de hand van praktijkvoorbeelden een goede uitleg.”

Senior Medewerker Planning & Control bij Oost Flevoland Woondiensten

Jacqueline van den Berg-van ’t Hul - 

Senior Medewerker Planning & Control bij Oost Flevoland Woondiensten

Praktische informatie

Duur opleiding

ca. 5 maanden

Per module

4 dagdelen (12:30 – 15:30 uur)

Studiebelasting

Gemiddeld 6 uur per week (exclusief de bijeenkomsten)

Startdatum

2 september 2025

Kosten per module

€ 575,- excl. BTW, boeken en examengeld – incl. cursusmateriaal en catering

Kosten volledige opleiding

€1595,- excl. BTW, boeken en examengeld – incl. cursusmateriaal en catering

Bekijk hier het volledige data overzicht

Locatie

Deze opleiding wordt in heel Nederland gegeven. Hierbij kun je denken aan plaatsen als Apeldoorn, Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Breda, Den Bosch, Eindhoven, Hoogeveen, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. 

Afhankelijk van de voorkeur locatie van deelnemers worden de definitieve locaties vastgesteld. Indien je door omstandigheden niet live aanwezig kunt zijn, is er de mogelijkheid om online met interactie deel te nemen.

Download gratis onze brochure met alle informatie

Hierin vind je alle informatie over de Praktijkopleiding Loonadministratie, zoals het volledige programma, de inhoud van de modules, alle data, wat je kunt verwachten en nog meer!
50%
Je bent er bijna!
Waar mogen we de brochure naartoe sturen?
Stuur me de brochure

Twijfel je nog of het iets voor je is?

Neem contact op voor een vrijblijvend studieadvies. We denken graag met je mee.

In termijnen betalen? Geen probleem. 

En mocht je een les missen, dan plannen we samen een passend alternatief.

Ik meld me direct aan

Liever een module los volgen?

Opleiding Arbeidsrecht & Sociale Zekerheid (PDL ASZ)

Module Arbeidsrecht & Sociale Zekerheid
(PDL ASZ)

    Opleiding Loonheffingen

    Module Loonheffingen
    (PDL LH)

    Module personeel en organisatie

    Module Personeel, Organisatie & Communicatie (PDL POC)

    Veel gestelde vragen over de Praktijkopleiding Loonadministratie

    Moet ik al ervaring hebben met loonadministratie om deel te nemen aan de opleiding?

    Nee, voorkennis is niet vereist. De opleiding is geschikt voor zowel starters als professionals die zich willen verdiepen in salarisadministratie.

    Kan ik de modules ook los volgen?

    Ja, alle drie de modules (PDL LH, PDL ASZ en PDL POC) zijn los te volgen. Na afronding van alle modules ontvang je het officiële Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL).

    Is deze module erkend door NIRPA?

    Ja. Na het behalen van de volledige PDL-opleiding kun je je inschrijven in het Register Salarisadministrateur (RSa) van NIRPA.

    Wat zijn de vervolgmogelijkheden na deze module?

    Je kunt doorstuderen voor het volledige PDL diploma. Ook kun je doorgroeien naar functies als Salarisadministrateur, Payroll professional, Consultant Payroll Services & Benefits, Manager Payroll Services & Benefits of HR-specialist.

    Welke betaalmogelijkheden zijn er?

    Je kunt kiezen voor eenmalige betaling of betaling in 2 termijnen. Facturatie via je werkgever is ook mogelijk.

    Is nascholing verplicht na afronding van het volledige PDL-diploma?

    Als je je registreert bij NIRPA is periodieke nascholing verplicht. Wij bieden een breed aanbod aan NIRPA-geaccrediteerde nascholingen.

    Het Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) is:

    🏅 NLQF-niveau 4 gecertificeerd

    🏅 Geaccrediteerd door NIRPA, inclusief mogelijkheid tot RSa-registratie

    🏅 Breed gewaardeerd binnen het bedrijfsleven

    Twijfel je nog of het iets voor je is?

    Neem contact op voor een vrijblijvend studieadvies. We denken graag met je mee.

    Nirpa kwaliteitsborging voor salarisprofessionals

    Erkenning en registratie bij NIRPA

    Deze opleiding is geaccrediteerd door het Nederlands Instituut van Register Payroll Accounting (NIRPA). Dé beroepsvereniging die staat voor kwaliteit en vakmanschap in de wereld van payroll.

    Na het behalen van het Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) kun je je registreren in het officiële Register Salarisadministrateur (RSa) van NIRPA. Daarmee laat je zien dat je niet alleen over actuele kennis beschikt, maar ook dat je deze blijft onderhouden. Precies wat werkgevers en klanten waarderen!

    NIRPA bewaakt de vakbekwaamheid van professionals en zorgt ervoor dat zij blijvend voldoen aan de eisen van een continu veranderend vakgebied.

    Registratie betekent ook: blijven ontwikkelen. NIRPA stelt geaccrediteerde nascholing verplicht om jouw kennis up-to-date te houden. Gelukkig hoef je daarvoor niet ver te zoeken. Bij Manager Up-to-date vind je een ruim aanbod van nascholingen die erkend zijn door NIRPA.

    € 1995,-
    € 1595,-

    Meld je aan voor de Opleiding Praktijkdiploma
    Loonadministratie (PDL)

    De PDL-opleiding bestaat uit drie afzonderlijke modules, die ook los te volgen zijn.

    ✅ Arbeidsrecht en Sociale Zekerheid

    ✅ Loonheffingen 

    ✅ Personeel, Organisatie en Communicatie


    Word een pro in loonadministratie en profiteer van docenten met praktijkervaring die jouw helemaal bijspijkeren op het gebied van loonadministratie, arbeidsrecht en sociale zekerheid!

    Download gratis onze brochure over de Praktijkopleiding Loonadministratie

    Hierin vind je alle informatie over deze opleiding, zoals het volledige programma, de inhoud van de modules, alle data, wat je kunt verwachten en nog meer!
    50%
    Je bent er bijna!
    Waar mogen we de brochure naartoe sturen?
    Stuur me de brochure

    Toch liever een andere opleiding?